27-29 Nisan 2017 tarihileri arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde düznelenecek olan IX. Türkiye Ulusal Fotogrametrive Uzakatan Algılama Birliği (TUFUAB) Teknik Sempozyumunda Düzenleme Kurulu tarafından seçilecek olan bildiriler Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi'nde ve Geomatik dergisinde  özel bir sayı ile hakem sürecinden sonra makale olarak basılacaktır. 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi 1999 yılından beri yayımlanmakta ve Ocak 2015 tarihinden itibaren ; gerek hızlı ve kolay yayın kabulü ve yayınlanma süreci ile yazarlara ve gerekse yapılan çalışmalara pratik ulaşma imkânları nedeniyle okuyuculara birçok avantajlar sağlayan; elektronik dergi (e-ISSN: 2149-3367) olarak yılda 3 sayı (Nisan, Ağustos ve Aralık) Türkçe ve İngilizce makaleleri kabul etmektedir. Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi diğer alan indeksleri tarafından taranmaktadır. İlgili dergi hakkındaki bilgilere http://fenbildergi.aku.edu.tr linkinden ulaşabilirsiniz.  

Geomatik Dergisi bilim ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak harita mühendisliği alanında yeni gelişmelerle ilgili yapılan çalışmaları yayınlayan HAKEMLİ bir dergidir.Derginin dili  TÜRKÇE dir. İlgili dergi hakkındaki bilgilere http://dergipark.gov.tr/geomatik linkinden ulaşabilirsiniz.